Karaoke dla redaktora, czyli pomoc w transkrypcji
Narzędzie do transkrypcji ułatwia pracę dziennikarzom i pokazuje, jak można wspierać się sztuczną inteligencją.
Narzędzie do transkrypcji ułatwia pracę dziennikarzom i pokazuje, jak można wspierać się sztuczną inteligencją.
Polska branża SI ma duży potencjał i dynamicznie się rozwija. Niestety brakuje popytu ze strony polskiego biznesu na usługi oferowane przez rodzime firmy technologiczne.
Na razie nikt z nim nie wygra, choć Chiny i Zjednoczone Emiraty Arabskie postawiły sobie za cel zbudowanie jeszcze szybszego superkomputera. Summit, okrzyknięty w czerwcu 2018 roku królem królów szybkości przetwarzania informacji, zadziałał z prędkością miliarda miliardów operacji na sekundę. Uczył się prognozować zmiany klimatu.
Wyniki czteroletniego badania MIT na temat systemu wartości, jakimi miałyby się w przyszłości kierować autonomiczne pojazdy w sytuacjach krytycznych, nie przynoszą gotowej recepty na sukces. Pojawia się więcej pytań niż odpowiedzi.
Start-up Cognitum bardziej rozpoznawalny jest za „wielką wodą” niż w Polsce. A to właśnie dzięki niemu brazylijski rząd uporał się z karuzelami podatkowymi. Rocznie przynosiły one niemal 80 milionów dolarów strat tylko w handlu detalicznym.
Rosyjski start-up stworzył robota do rekrutacji pracowników, który przeprowadza dla klientów firmy około 50 tysięcy rozmów kwalifikacyjnych dziennie
Dubaj chce wieść prym w dziedzinie nowych technologii. By stać się superinnowacyjnym krajem, Zjednoczone Emiraty Arabskie próbują przyciągać start-upy z całego świata. I roztaczają fantastyczne wizje