Innowacyjne technologie nie działają w próżni. Ich funkcjonowaniu zawsze towarzyszy ryzyko, że zostaną wykorzystane niezgodnie ze swoim przeznaczeniem. Dlatego w myśleniu o cyfrowej transformacji kwestia bezpieczeństwa jest kluczowa. Program czwartej edycji Cyber Academy świetnie odzwierciedla tę filozofię.
Sztuczna inteligencja będzie jednym z dwóch głównych tematów nadchodzącej konferencji. Drugim – cyberbezpieczeństwo.
Ponad 30 ekspertów ze świata nauki, biznesu, administracji i organizacji pozarządowych 15 i 16 października w Warszawie opowie uczestnikom o szansach związanych z wdrażaniem SI oraz z wyzwaniami, którym trzeba sprostać, by bezpiecznie używać nowych technologii.
Dla inżynierów i nie tylko
Pierwszy dzień konferencji poświęcony będzie cyberbezpieczeństwu. Wystąpienia będą się odbywać na dwóch scenach. Na pierwszej przewidziano prelekcje przeznaczone dla osób niespecjalizujących się w IT, na drugiej – dla specjalistów w tej dziedzinie.
Scena pierwsza to szansa na zdobycie wiedzy o metodach działania dzisiejszych cyberprzestępców, bezpieczeństwie sieci 5G czy internetu rzeczy. Będzie mowa również o bezpieczeństwie w segmencie płatności bezgotówkowych, a także o aspektach prawnych związanych z cyberbezpieczeństwem.
Na scenie drugiej specjaliści ICT będę mieli okazję poznać różne aspekty przeciwdziałania cyberprzestępstwom, a także dostaną wskazówki dotyczące reagowania w sytuacji ataku. Ponadto dowiedzą się o testowaniu systemów IT pod kątem potencjalnych niebezpieczeństw, ze szczególnym uwzględnieniem środowisk łączących automatykę i informatykę.
Myślę, więc mam przewagę
Drugiego dnia konferencji wystąpienia skupią się na sztucznej inteligencji. Prelegenci przedstawią obecne sposoby używania tej technologii i spróbują przedstawić możliwe scenariusze jej przyszłego rozwoju. Oprócz tego omówione zostaną zmiany stylu życia jednostek i społeczeństw wynikające z coraz powszechniejszej obecności tej technologii.
Zrozumienie kierunku zachodzących zmian, a także ich antycypowanie i współtworzenie będzie niebawem warunkiem zdobycia istotnej przewagi konkurencyjnej w dowolnej branży – podkreślają organizatorzy konferencji.
Czwarta edycja Cyber Academy odbędzie się w dniach 15-16 października w Szkole Głównej Handlowej (budynek C) w al. Niepodległości 128 w Warszawie.
Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne, jednak wymagana jest rejestracja.
Relację z poprzedniej, kwietniowej edycji Cyber Academy, możesz przeczytać TUTAJ
Serwis Sztuczna Inteligencja objął Cyber Academy patronatem medialnym.
Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy, wydawca serwisu SI, jest patronem honorowym konferencji.