Jaka będzie europejska sztuczna inteligencja? – posłuchaj rządowych i unijnych ekspertów
Zakończyły się konsultacje publiczne europejskiego projektu „Białej księgi sztucznej inteligencji”. W ubiegły piątek 17 lipca Komisja Europejska podsumowała uwagi i opinie, nadesłane przez obywateli i zainteresowane instytucje w formie ankiet i niezależnych dokumentów (wkrótce w naszym portalu omówienie tych konsultacji).
Co dalej? Nad tym zastanawiać się będą uczestnicy i prelegenci wydarzenia online, w którym udział może wziąć każdy zainteresowany. Webinar pt. Biała księga sztucznej inteligencji – europejskie podejście do doskonałości i zaufania – co dalej?” organizuje ambasada Polski w Rzymie we współpracy z reprezentantami Komisji Europejskiej we Włoszech, instytutem zajmującym się konkurencyjnością I-Com oraz Diplomacy – Festival della Diplomazia (organizowanego od 2009 roku). Webinar rozpocznie się 22 lipca o godz. 16 i będzie trwał dwie godziny.
W programie znalazły się powitalne wystąpienia Anny Marii Anders, polskiej ambasador we Włoszech, Giorgio Bartolomucciego – sekretarza generalnego Diplomacy, oraz Antonio Parentiego – szefa reprezentacji KE na Włochy. Wśród mówców instytucjonalnych zaprezentuje się Gian Paolo Manzella, podsekretarz stanu we włoskim Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego, oraz Wanda Buk, podsekretarz stanu w polskim Ministerstwie Cyfryzacji.
Webinar zgromadzi ekspertów i przedstawicieli zarówno rządu obu państw, jak i Komisji Europejskiej.
Na temat „Technologie cyfrowe, inwestycje i przedsiębiorczość w świecie post-COVID-19” będzie mówił Krzysztof Szubert, prezes zarządu NCBR Fundusz Inwestycyjny ASI S.A., wcześniej sekretarz stanu i pełnomocnik rządu ds. jednolitego rynku cyfrowego.
Jak dzięki SI przyspieszyć transformację przemysłową, zaproponuje Stefano da Empoli, przewodniczący I-Com i członek grupy ekspertów ds. SI we włoskim Ministerstwie ds. Rozwoju Gospodarczego.
Dylematami ram regulacyjnych SI zajmie się Renata Paleń, doradca ministra w Departamencie Innowacyjnych Rozwiązań polskiego Ministerstwa Cyfryzacji.
Marco Scialdone, profesor prawa specjalizujący się w regulacjach dla usług cyfrowych na Uniwersytecie Europejskim w Rzymie i członek Rady Dyrektorów ds. Grupy Ekspertów ds. SI włoskiego Ministerstwa ds. Rozwoju Gospodarczego, zajmie się niezwykle istotnym wątkiem „SI i ochrona konsumenta”.
Po sesji wystąpień program webinaru przewiduje dyskusję z udziałem polskich i włoskich ekspertów cyfrowych. Moderatorem tej części będzie Vittorio Calaprice z przedstawicielstwa Komisji Europejskiej we Włoszech.
Webinar odbywa się w języku angielskim.
Aby się zarejestrować (bezpłatnie): roma.eventipolonia@msz.gov.pl +39 06 362 04 204
Po zarejestrowaniu się otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem, zawierającą informacje niezbędne do wejścia na webinar.