Na wprowadzenie sztucznej inteligencji, automatyzację pracy, rozwiązania chmurowe… – do zdobycia dla twojej firmy jest 20 tys. zł. Do 30 czerwca małe i średnie przedsiębiorstwa mogą składać wnioski w konkursie PARP
Konkurs „100 najlepszych projektów na zwiększenie poziomu cyfryzacji w firmie” organizuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) pod auspicjami Ministerstwa Cyfryzacji i Ministerstwa Rozwoju. Cel? Upowszechnić stosowanie innowacyjnych rozwiązań zwiększających poziom cyfryzacji w przedsiębiorstwach. Ma to je przygotować na nowe wyzwania, wzmocnić pozycję na rynku i pozwolić wejść na nowy poziom rozwoju. Czas kryzysu i pandemii to dobry moment na wdrożenie nowoczesnych rozwiązań.
– Szersze stosowanie rozwiązań cyfrowych jest kierunkiem, w którym trzeba zdecydowanie zmierzać. W związku z wciąż zmieniającą się sytuacją musimy być stale gotowi do funkcjonowania w niestandardowych warunkach – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.
Warunkiem przystąpienia do programu jest przedstawienie innowacyjnego projektu dotyczącego cyfryzacji firmy. Premiowane będą projekty z zakresu: automatyzacji procesów, pracy zdalnej, rozwiązań chmurowych, sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa, e-commerce, obsługi klienta przez internet, zarządzania zasobami firmy z wykorzystaniem rozwiązań informatycznych, analityki biznesowej (business intelligence, w tym wykorzystanie dużych zbiorów danych / big data), marketingu internetowego oraz wykorzystania technologii mobilnych.
– Od kilku lat polska gospodarka podlegała stopniowej cyfryzacji. Już przed epidemią koronawirusa zakładaliśmy, że do 2025 roku ponad 12 proc. PKB Polski będzie pochodziło z usług cyfrowych. Epidemia, z którą od kilku miesięcy się mierzymy, z pewnością tylko przyspieszy ten proces w usługach i sprzedaży, wpłynie też na zmiany w handlu i transporcie. W najbliższej przyszłości na popularności zyska również model pracy zdalnej. Jestem przekonana, że zadziała tu pozytywny efekt kuli śnieżnej. Skorzystają na nim polskie firmy, a w konsekwencji cała nasza gospodarka – mówi Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju.
Zgłoszenia mogą być przesyłane przez firmy, których projekty zostały zrealizowane lub rozpoczęte nie wcześniej niż 3 miesiące przed złożeniem wniosku albo są planowane do wdrożenia maksymalnie 6 miesięcy od dnia aplikacji. Wybór laureatów konkursu przewidziano na wrzesień tego roku. Konkurs jest finansowany ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.
Więcej szczegółów na stronie konkursu.