Tematem przewodnim tegorocznego Polish Tech Day będą dobre praktyki radzenia sobie z kryzysami przy wykorzystaniu najnowszych zdobyczy technologicznych
Uczestnicy konferencji będą szukać odpowiedzi na pytania: jak radzić sobie z kryzysami w świecie, w którym jedyną pewnością jest zmiana? Jaką lekcję warto wyciągnąć z obecnej epidemii, żeby poradzić sobie w przypadku kolejnych, być może znacznie gorszych?
Spotkanie skierowane do liderów technologicznych zaplanowano na 8 lipca. Zwykle miało miejsce w Londynie. Jednak ze względu na pandemię odbędzie się online, co będzie miało ten plus, że pozwoli zgromadzić prelegentów i uczestników dosłownie z całego świata.
Organizatorem jest Fundacja PLUGin. Od pięciu lat łączy ona liderów innowacji i nowych technologii, którzy działają zagranicą, a identyfikują się jako Polacy: migrantów i emigrantów, ekspatów i cyfrowych nomadów. Fundacja działa – prócz Wrocławia, Gdańska i Warszawy – w Londynie, Paryżu, Dublinie, Oslo, Singapurze, Nowym Jorku i San Francisco, a jej flagowym osiągnięciem jest konferencja, na której co roku spotyka się około 250 liderów polskiej diaspory innowacyjnej.
Podczas konferencji odbędzie się kolejna edycja konkursu dla start-upów Pitch to London. Wśród nominowanych w tym roku są m.in: GGPredict, firma zajmująca się analityką w grach Counter Strike, która stworzyła wirtualnego trenera analizującego postępy graczy, TakeTask, która tworzy oprogramowanie do przydzielania, wykonywania i weryfikacji zadań na dużą skalę w wielu lokalizacjach jednocześnie, Comixify, która wideo zmienia w komiks, czy wreszcie Aether Biomedical tworząca robotyczną protezę ręki wyposażoną w sztuczną inteligencję.
8 lipca odbędzie się także ogłoszenie laureatów nagród Ambasadorów Polskich Innowacji. Wśród osób nominowanych do API Awards – nagród przyznawanych tym, którzy najbardziej przyczyniają się do budowania globalnej marki Polski i Polaków w obszarze nowych technologii i innowacji, są, żeby wymienić zaledwie parę osób: Piotr Baczyński z ImmersionVR, start-upu, który przy współpracy z NASA, uruchomił aplikację umożliwiającą podziwianie księżyca i misji Apollo 11 z telefonu, a także stworzył wirtualną platformę do szkolenia lekarzy i personelu medycznego w USA, Tomasz Bagiński z Platige Image, producent „Wiedźmina”, czy Katarzyna Hess-Wiktor z Minnity, start-upu tworzącego platformę, ułatwiającą komunikację między podopiecznymi z demencją, a ich opiekunami oraz członkami rodzin. Jest wśród nich także Michał Wroczyński z Samurai Labs – laboratorium, które za pomocą sztucznej inteligencji zapobiega przemocy w sieci.
Wśród wybranych znaleźli się tacy naukowcy, inżynierowie, managerowie lub przedsiębiorcy w branży nowych technologii, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy osiągnęli globalny sukces i swoją działalnością biznesową, medialną lub społeczną przyczyniają się do pozytywnej zmiany wizerunku Polaków w świecie. Czyżby wkrótce polski emigrant miał przestać kojarzyć się z hydraulikiem, a zaczął z innowacyjnym przedsiębiorcą? Obyśmy dożyli tych czasów!
Udział w konferencji jest bezpłatny. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie https://polishtechday.com
Serwis sztucznainteligencja.org.pl jest patronem medialnym wydarzenia.