Depresja robota
W sferze relacji międzyludzkich i emocji czeka nas wielka zmiana – uważa Joanne Pransky, pierwszy na świecie „psychiatra robotów”. Od nas tylko zależy, czy dobrze na tym wyjdziemy.
W sferze relacji międzyludzkich i emocji czeka nas wielka zmiana – uważa Joanne Pransky, pierwszy na świecie „psychiatra robotów”. Od nas tylko zależy, czy dobrze na tym wyjdziemy.
Ekspansja technologicznych gigantów na afrykańskim rynku może przywodzić na myśl erę kolonizatorów. Czy jednak o cyfrowym podboju warto myśleć w kategoriach z minionych epok?
Nam nie chodzi tylko o innowacje techniczne, ale także mentalne. O nowe spojrzenie. To jest nasze credo. Rozmowa z Justyną Orłowską i Antonim Rytlem z GovTech Polska.
Często to właśnie tęsknota za kimś bliskim albo lęk przed jego odejściem jest tym, co przyciąga ludzi do transhumanizmu – mówi Ada Florentyna Pawlak w rozmowie z Moniką Redzisz.
Czytam tezy Fristona i mam przeczucie, że to są podstawowe prawa rządzące światem – mówi Wojciech Ozimek w rozmowie z Moniką Redzisz.
Jesteśmy świadkami ostatnich lat rewolucji przemysłowej, gdy praca mechaniczna, powtarzalna, jest ludziom zabierana przez maszyny. I dobrze, bo to wyzwala ludzi, by mogli odzyskać talent, kreatywność, emocje. Rozmowa z Pawłem Łukszą i Dymitrijem Sudakowem, autorami „Atlasu przyszłych zawodów”.
Mam nadzieję, że powstaną „sztuczne osoby”, które będą chciały działać dla dobra ludzkości, a nie przeciw niej – mówi Gabriela Bar, specjalistka od prawa dotyczącego nowych technologii, w rozmowie z Moniką Redzisz
Wyniki wyszukiwania niezależne od interesu monopolisty? Narybek innowacyjnych firm podskubujących koncerny bez obawy o przejęcie? Usługi internetowe dostarczane jak woda lub prąd? – taka wizja przyświeca pionierom reform w świecie zanurzonym w cyfrowej technologii.
Gdzieś głębiej kryje się teoria, dzięki której wszystko we wszechświecie będzie można elegancko wyliczyć. Właśnie tej teorii poszukujemy – mówi prof. Grzegorz Wrochna w rozmowie z Robertem Siewiorkiem.