Gacyk: Cyborg będzie się śmiał ostatni
Kiedy zakumplowałam się z kilkoma prominentnymi cyborgami, to potem było już z górki – przyznaje Magda Gacyk w rozmowie z Moniką Redzisz.
Kiedy zakumplowałam się z kilkoma prominentnymi cyborgami, to potem było już z górki – przyznaje Magda Gacyk w rozmowie z Moniką Redzisz.
Chińczycy twierdzą, że ich kwantowa maszyna w niespełna trzy i pół minuty wykonała obliczenie, które klasycznemu superkomputerowi zajęłoby miliardy lat.
Ile można całować robota? Czy jak robot nas połaskocze, to będzie śmiesznie? I najważniejsze pytanie – jaki jest sens istnienia? (robotów społecznych, oczywiście). Odpowiedzi na te trudne pytania szukali uczestnicy spotkania HumanTech na warszawskim Uniwersytecie SWPS.
Pewnie, że najtaniej byłoby zamówić tysiąc sztuk w Chinach. Ale my chcemy działać jako manufaktura, a nie taśmowo tworzyć setki urządzeń i wypuszczać je na rynek – mówi Piotr Woźniak, współtwórca polskiego egzoszkieletu.
Jeszcze tylko kilka tygodni Donald Trump będzie zajmował fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jedną z jego ostatnich decyzji są zasady używania sztucznej inteligencji przez rząd.
Powrót polskiego superkomputera na listę najszybszych 500 maszyn na świecie obwieściło właśnie Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.
Zapraszamy na MIDI2020 – jedno z największych wydarzeń poświęconych inteligentnym maszynom i współpracy człowieka z nowymi technologiami.
Nowy model uczenia maszynowego wie, kiedy może się mylić. To bardzo istotna umiejętność.
Poznanie świata opieramy na zmysłach, ale zmysły coraz łatwiej oszukać. Kontinuum Sztucznej Rzeczywistości, czyli technologie rzeczywistości wirtualnej, rozszerzonej i mieszanej, tworzą coraz lepsze symulacje świata.