Maszyna asem przestworzy, człowiek zestrzelony
Pilot myśliwca nie miał żadnych szans. Sztuczna inteligencja wykazała się „nadludzką zdolnością celowania” i w symulowanym pojedynku strąciła go pięć razy.
Pilot myśliwca nie miał żadnych szans. Sztuczna inteligencja wykazała się „nadludzką zdolnością celowania” i w symulowanym pojedynku strąciła go pięć razy.
Amerykańscy piloci wojskowi zmierzą się ze sztuczną inteligencją w symulowanej walce. Dziś (11 sierpnia) upływa termin rejestracji na wydarzenie online. W przyszłym roku pojedynek odbędzie się na żywo.
Transparentność, pełna odpowiedzialność i kontrola człowieka to główne zasady etycznego wykorzystania sztucznej inteligencji przez amerykański wywiad. Dokument podpisało kilkanaście amerykańskich agencji zrzeszonych we Wspólnocie Wywiadów (IC).
Technologiczny wyścig zbrojeń Stanów Zjednoczonych i Chin nie traci na sile. Przynajmniej w wymiarze retorycznym. Krytyczną ocenę możliwości Państwa Środka w dziedzinie sztucznej inteligencji przedstawił ostatnio szef strategicznego centrum SI w Departamencie Obrony USA.
Autonomiczny dron F-16 zmierzy się z elitarnym pilotem myśliwca nowej generacji. Taką walkę w powietrzu planuje Laboratorium Badawcze Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych.
Amerykańska armia poszukuje źródeł zasilania, które będą działać miesiącami. Dzisiejsze roboty mogą wiele, ale mają zasadniczą wadę – trzeba regularnie je tankować albo ładować ich baterie.
Amerykańskie Laboratorium Badawcze Armii (ARL) od czasu do czasu ujawnia swoje wynalazki. Ostatnio pochwaliło się pracami nad inteligentnymi czołgami. Ale na zapleczu czekają inne… no właśnie – nie zabawki.
Departament Obrony USA przyjmuje nowe zasady etyczne dotyczące zastosowania sztucznej inteligencji w wojsku. Ma to pomóc amerykańskiej armii odzyskać wsparcie cywilów z branży technologicznej i wygrać wyścig zbrojeń.
Niosące śmierć i zniszczenie roboty autonomiczne powinny być całkowicie zakazane. I Stany Zjednoczone powinny dać światu przykład – uważa Andrew Yang.