Doskonale znasz się na algorytmach, kodowaniu i sztucznej inteligencji, choć nie masz ukończonych studiów ani szkoły średniej? Elon Musk szuka ciebie do swojego zespołu sztucznej inteligencji Tesli
Muska interesuje praktyczna wiedza i rozumienie sztucznej inteligencji przez kandydatów. Właśnie rekrutuje do swojego zespołu SI Tesli. Na Twitterze napisał, że doktorat z pewnością nie jest wymagany. Nie obchodzi go nawet, czy kandydat ukończył szkołę średnią.
To u szefa Tesli walczącej o prym na rynku pojazdów autonomicznych nic nowego. Od lat podkreśla on, że szuka prawdziwych talentów, a nie osób z tytułami i dyplomami. Już w 2014 roku w wywiadzie dla Auto Bild podkreślił, że do pracy w Tesli nie potrzeba mieć papierkowych kwalifikacji. „Nie ma nawet potrzeby posiadania dyplomu ukończenia szkoły wyższej, a nawet szkoły średniej” – powiedział Musk.
„Jeśli ktoś ukończył wielki uniwersytet, może to wskazywać, że będzie on zdolny do wielkich rzeczy, tyle że niekoniecznie tak jest. Jeśli spojrzymy na, powiedzmy, ludzi takich jak Bill Gates lub Larry Ellison, Steve Jobs, ci faceci nie ukończyli college’u, ale jeśli miałbyś okazję ich zatrudnić, to oczywiście byłby to dobry pomysł”- mówił Musk.
W ubiegłą niedzielę za pośrednictwem Twittera Musk uruchomił rekrutację. Wszyscy chętni zamiast opowiadać o swoim wykształceniu i doświadczeniu oraz wdzięczyć się do zespołu rekrutującego przejdą trudny test kodowania. Tak szef Tesli szuka „dowodu wyjątkowych zdolności”.
Czy są inne wymagania wobec kandydatów? Dobrze byłoby, gdyby pochodzili z okolic, gdzie Tesla ma swoje zakłady produkcyjne, ale nie jest to konieczne. To rejon Zatoki San Francisco w Kalifornii lub Austin w Teksasie, w Buffalo w stanie Nowy Jork czy Szanghaj. Warto dodać, że nowa fabryka Tesli ma również powstać w Berlinie.
2 lutego Musk napisał na Twitterze, że zamierza za około miesiąc zorganizować superimprezę w swoim domu, na którą zaprosi cały zespół sztucznej inteligencji Tesli i autopilota na swoisty hackathon. Zaproszenia będą wysłane już wkrótce.
Musk potrzebuje talentów od sztucznej inteligencji, aby realizować ambicje całkowicie autonomicznego pojazdu. Tesla uruchomiła właśnie podstronę poświęconą Autopilotowi i technologiom jazdy autonomicznej. Elon Musk wcześniej zdradził, że Autopilot jest właśnie gruntownie zmieniany. Jak napisano na stronie internetowej Tesli, pojazdy są budowane ze sprzętem niezbędnym do oferowania „pełnych możliwości samodzielnego prowadzenia”.
Na stronie poświęconej Autopilotowi pokazano też symulator, na którym trenuje sztuczna inteligencja. Na drodze poruszają się nie tylko osobowe Tesle, ale i Cybertrucki tej firmy. Według Elona Muska Tesle powinny posiąść umiejętność w pełni autonomicznej jazdy do końca 2020 roku.